دانلود و پشتیبانی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران چهارمحال و بختیاری
شهرکرد خیابان اول
youremail@yourdomain.com
038312345678

انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی

الگوی توسعه اجتماعی رسالت و محورهای سه‌گانه

الگوی توسعه اجتماعی رسالت یعنی چگونه سبک زندگی‌مان را مبتنی بر سه محور «همیاری اجتماعی» (هم‌افزایی و همدلی)، قرض‌الحسنه (نظام ناب تأمین مالی ناب بدون سود در تبادلات مالی) و کارآفرینی اجتماعی (توسعه کسب و کارهای خرد و خانگی) بهبود ببخشیم.

همیاری اجتماعی:

همیاری اجتماعی یعنی مردم با تعاون و همیاری می­توانند خیلی از مسائل و نیازهای خودشان را برطرف نمایند. در این راستا، یکی از فعالیت‎های اصلی در شبکه، به شکل‌گیری و توسعه کانون‎های همیاری اجتماعی در جای‌جای کشور اعم از مساجد، خانواده ها محله‌ها، روستاها و یا سازمانها اختصاص یافته است.

قرض الحسنه:

قرض­الحسنه به‌‍معنای ابزار تامین مالی ناب بدون سود در تبادلات مالی و خدمات بانکی است. در این راستا، مدل نوآورانه بانکداری اجتماعی پیاده سازی شده است تا عموم مردم بتوانند از خدمات بانکی شرعی آسان وارزان به صورت غیر حضوری و بدون محدودیت جغرافیایی استفاده نمایند.

کارآفرینی اجتماعی:

به‌معنای توسعه کسب و کارهای خردوخانگی، تولید در روستاها و شهرهای کوچک و مصرف در شهرهای بزرگ، و تبدیل هر خانه به یک کارخانه است. در این راستا، استعدادیابی افراد توانمند و بسترسازی جهت تشکیل هسته‌ها و کانون‎های کاروزندگی و کاروکسب و نیز ساماندهی امور اعضای آنها از اهم فعالیت‌ها در این شبکه محسوب می‎شود.

تفاوت الگوی توسعه اجتماعی رسالت و شبکه توسعه اجتماعی رسالت: الگو، سازوکار، چارچوب کار و بایدها و نبایدها را تبیین می‌کند و شبکه، همان شاکله و ساختاری است که فعالین اجتماعی در آن فعالیت دارند. براین اساس، الگوی توسعه اجتماعی رسالت در یک ساختاری به نام شبکه توسعه اجتماعی رسالت پیاده می‌شود. به‎بیانی دیگر، برای اینکه این الگو، قابل اجرا شود، ساختار و شبکه و مجموعه‌ای به وجود آمده است.

ارسال نظر