دانلود و پشتیبانی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران چهارمحال و بختیاری
شهرکرد خیابان اول
youremail@yourdomain.com
038312345678

انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی

توضیح طرز کار شبکه

شبکه توسعه اجتماعی رسالت

شبکه توسعه اجتماعی رسالت مجموعه‌ای مردمی از فعالان اجتماعی شامل هزاران کانون همیاری اجتماعی، رهیاران، حامیان و سازمان‌های راهبری است. این اعضا به‌دنبال بهبود آن هستند که سبک زندگی‌شان را از طریق الگوی توسعه اجتماعی رسالت بهبود ببخشند و به‌بیانی بتوانند وضعیت زندگی‌شان را هم از لحاظ نوع وکیفیت زندگی و هم از لحاظ معیشت و وضعیت مادی بهتر کنند.

اعضای شبکه توسعه اجتماعی رسالت

این شبکه فقط شامل چند سازمان یا گروه خاصی نیست. محوریت آن بر کانون‎های همیاری اجتماعی و صدها سازمان و شخصیت حقیقی و حقوقی است که تا به حال به عضویت این شبکه درآمده‎اند. لذا اعضای شبکه را می‏توان در قالب 4 دسته اصلی معرفی کرد: کانون‎های همیاری اجتماعی، رهیاران، حامیان و سازمان‏های راهبری.

هسته کانونی و مرکزی شبکه، «کانون‌های همیاری اجتماعی» هستند، به‌طوری‌که سایر اعضای شبکه فعالیت می‌کنند تا این کانون‌ها شکل بگیرند و ارتقا یابند. بنابراین اگر این اتفاق نیافتد، فعالیت سایر اعضا بیهوده بوده است. تاکنون تعداد 13هزار کانون همیاری اجتماعی (با جمعیتی بالغ بر 4 میلیون عضو) در سراسر کشور فعال می‌باشند.

از طرفی «رهیاران» نقشی کلیدی در شکل‌گیری و ارتقای کانون‌ها دارند و نقش‌هایی نظیر راهنما، همیار، رهیار و راهبر را دربرمی‌گیرند. وظیفه اصلی آنها، رهیاری اعضای کانون‌ها است. یعنی از طرفی، به هماهنگی و ساده‌سازی و تسهیل گری امور اعضا می‌پردازند و از طرفی به پایش آنها می‌پردازند (یعنی هوای کار آنها را دارند تا دچار مشکل خاصی نشوند).

«حامیان» نیز دربرگیرنده تعداد زیادی از افراد و سازمان‌هایی است که از هدف و رسالت شبکه (همیاری اجتماعی، قرض‎الحسنه، کارآفرینی اجتماعی) و از فعالیت‌های اعضای کانون‌های همیاری اجتماعی به انحاء مختلف (نظیر اعتباری، فنی، فرهنگی و بازرگانی) حمایت می‌کنند.

همچنین «سازمان‎های راهبری» شامل شش سازمان خصوصی و معتبر در سطح ملی است که با این تفکر که «باری روی دوش دولت نباشد» و «با استفاده از پتانسیل خود جامعه کاری انجام شود» گردهم آمده‌اند و تمامی ظرفیت‌های خود را برای شکل‌گیری و تقویت هرچه بیشتر کانون‌های همیاری اجتماعی بکار گرفته‌اند. این سازمان‌ها (که بعدها سازمان‌های راهبری نام گرفتند) بانیان شکل‌گیری مجموعه‌ای با عنوان شبکه توسعه اجتماعی رسالت شدند.

این شش سازمان عبارتند از انجمن حامیان فرهنگ قرض‌الحسنه و کارآفرینی اجتماعی ( که سازمانی مردم‌نهاد و غیردولتی است و در مجوز فعالیت در سطح کشور را دارد)، بانک قرض‌الحسنه رسالت (که به تأمین مالی قرض‎الحسنه می‌پردازد)، شرکت پردازش مالی پارت (که جزء سه شرکت برتر کشور در زمینه پردازش اطلاعات بورس است و مأموریتش در اینجا، اعتبارسنجی و شناخت اعضای شبکه است)، گروه توسعه کارآفرینی ثمین (که زنجیره ارزش محصولاتی که توسط اعضای شبکه تولید و عرضه می‎شود را مدیریت می‌کند)، شرکت فرداپ (که پلتفرمی را برای عرضه و تقاضای آنلاین محصولات و خدمات تولیدشده و مورد نیاز اعضای شبکه مهیا کرده و از طرفی به حسابداری اعضای شبکه می‌پردازد) و دانشگاه سازمانی رسالت (که مأموریت مدیریت دانش و فرهنگ‌سازی را در شبکه برعهده دارد).

 

ارسال نظر