دانلود و پشتیبانی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

s f

اطلاعات تماس
ایران چهارمحال و بختیاری
شهرکرد خیابان اول
youremail@yourdomain.com
038312345678

انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی

سازمان‌های راهبری

همانطور که پیشتر مطرح شد، سازمان‌های راهبری، بانیان شکل‌گیری شبکه توسعه اجتماعی رسالت هستند و از طرفی پلتفرم‌های اصلی مورد نیاز اعضای شبکه را ایجاد و مدیریت می‌کنند. این سازمان‏ها شامل شش سازمان مهم هستند که در سطح کشوری فعالیت می‎کنند و دارای مجوز از مراجع رسمی کشور هستند. هریک از این سازمان‎ها تخصصی داشته و براساس آن تخصص، مأموریتی را در شبکه برعهده گرفته است.

در ادامه اجمالاً با هریک از آنها آشنا می‌شویم:

  • انجمن حامیان فرهنگ قرض‎الحسنه و کارآفرینی اجتماعی:

یک سازمان مردم‎نهاد، غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی بوده که دارای مجوز فعالیت در سطح ملی از وزارت کشور از سال 1393 تاکنون است و در تمام استان‏های کشور در حال فعالیت است. مأموریت اصلی انجمن، رهیاری و گفتمان‎سازی در جهت شکل‎گیری و توسعه کانون‏های همیاری اجتماعی است و تاکنون 000,13 کانون فعال (با حدود 4 میلیون عضو) تحت پوشش این انجمن شکل گرفته است. از طرفی، باتوجه به استقرار دبیرخانه راهبری شبکه توسعه اجتماعی رسالت در انجمن، کلیه امورات راهبری و اجرایی دبیرخانه توسط انجمن انجام می‏شود.

  • بانک قرض‎الحسنه رسالت:

اولین بانک خصوصی قرض‎الحسنه و نخستین بانک بدون شعبه کشور است که کلیه خدمات قرض‌الحسنه خود را به آحاد جامعه کشور بدون نیاز به حضور در یک جای فیزیکی و در قالب بانکداری اجتماعی ارائه می‌دهد. بانک قرض‌الحسنه رسالت تاکنون حدود 6 میلیون عضو از سراسر کشور داشته و حدود سه و نیم میلیون وام خرد با کارمزد 2% به اعضا اعطا کرده است.

  • شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت:

این شرکت دانش‌بنیان، یکی از سه شرکت برتر با مجوز رسمی از سازمان بورس و اوراق بهادار است که با تخصص پردازش اطلاعات مالی به فعالیت می‎پردازد. این شرکت در شبکه توسعه اجتماعی رسالت، موضوع اعتبار­سنجی اعضا و ایجاد فرهنگ اعتماد در بین اعضا و نیز ارتقاء سواد مالی آنها را به عهده گرفته است. این شرکت تاکنون «سامانه اعتبارسنجی مرآت» را با هدف شناخت اعضای کانون‌های همیاری اجتماعی راه‌اندازی است و تاکنون حدود 2 میلیون عضو را تحت پوشش خود قرار داده است.

  • گروه توسعه کارآفرینی پویش ثمین:

مسئولیت اصلی آن «توسعه کارآفرینی اجتماعی» از طریق توسعه کسب و کارهای خرد و خانگی است. از جمله شعارهای آن «تولید در شهرهای کوچک و روستاها، مصرف در شهرهای بزرگ»، «هر خانه، یک کارخانه»، «هر عضو یک مربی»، «پول کار نمی‎سازد، بلکه کار پول می‎سازد» می‏باشد. این گروه در راستای توسعه کسب و کارهای خرد و خانگی، فعالیت‌های «هسته‌ها و کانون‌های کاروزندگی» و «هسته‌ها و کانون‌های کاروکسب» را تحت پوشش قرار می‎دهد. اعضای «هسته‌ها و کانون‌های کاروزندگی» صرفاً در روستاها وشهرهای کوچک فعالیت دارند و می‌توانند در درون خانه و با مشارکت اعضای خانواده به کار و تولید بپردازند. از آن سوی، اعضای «هسته‌ها و کانون‌های کاروکسب» در شهرهای بزرگ مشغول به فعالیت هستند و عمده فعالیت‌های آنها از جنس ارائه خدمات است.

همچنین یکی از اقدامات محوری گروه توسعه کارآفرینی ثمین، «مدیریت تخصصی زنجیره ارزش» است. در این راستا، هسته‌ها وکانون‌های کارزوندگی در طول این مسیر می‌توانند در هریک از مراحل زنجیره ارزش محصولاتشان (اعم از تعریف و طراحی محصول، تأمین مواد اولیه، بازاریابی، عرضه در بازار و خدمات پس از فروش) از  از گروه توسعه کارآفرینی ثمین بهره جویند. تاکنون حدود 000,5 «هسته کار و زندگی» در اقصی نقاط کشور شکل گرفته‌ و تحت پوشش این گروه قرار گرفته‌اند.

  • شرکت فرداپ:

مأموریت اصلی این شرکت دانش‎بنیان، حسابداری اعضا و مدیریت سامانه‎های شبکه (نظیر سامانه همیاری اجتماعی، سامانه کارآفرینی اجتماعی، سامانه حامیان و سامانه بازار اعضا) است. «سامانه بازار اعضا» یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌هایی است که توسط این شرکت «سامانه بازار اعضا» یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌هایی است که توسط این شرکت بهینه سازی فرایند تأمین نهاده ها ، عرضه محصولات و همچنین اسودگی خاطر  از دریافت  وجوه حاصل از  فروش دراختیار اعضا قرارگرفته است. این سامانه، یک بستر تجارت الکترونیک آنلاین برای عرضه و تقاضای منصفانه و اعتمادساز مهیا کرده است تا اعضا از طریق آن بتوانند محصولات و خدمات مورد نیازشان را خریداری کنند و از طرفی محصولات و خدمات خود را به‎راحتی عرضه کنند. این بازار، بازار اعضا نام دارد.

  • دانشگاه رسالت:

این دانشگاه از نوع دانشگاه‌های نسل چهارم است و مأموریت اصلی این دانشگاه، فرهنگ‏سازی و مدیریت دانش (اعم از مستندسازی، آموزش و پژوهش) در شبکه توسعه اجتماعی رسالت است.

ارسال نظر