سازمان های حامی

حامیان و فعالین اجتماعی:

حامیان افراد یا سازمان‌های هستند که از فعالیت سایر اعضای نهاد مردمی رسالت حمایت می کنند این حمایت‌ها می‌تواند به صورت های مختلف مانند اعتباری، فنی، فرهنگی و بازرگانی باشد.

  • حامی اعتباریبیشتر به دنبال آن هستند که مزایای اعتباری که آن‌ها در قرض‌الحسنه ایجاد می‌کنند، به اعضای کانون اعطا شود. به‌عنوان مثال، سازمانی، حامی اعتباری یک کانون می‏شود و اعلام می‎کند که اعتبار حاصل از پس‌انداز مبالغش در حساب قرض‌الحسنه رسالت، صرف اعطای تسهیلات به اعضای کانون مربوطه شود. در این زمینه، حمایت‎های اعتباری از دو طریق صورت می‏گیرد: - حمایت‎هایی که منجر به وام قرض ‎الحسنه برای اعضای کانون‎های همیاری اجتماعی می‏شود. اعضا این تسهیلات را می‏توانند برای تأمین هرگونه نیازی صرف کنند. - حمایت‎هایی که منجر به وام اشتغال‎زایی برای هسته‏ های کارآفرینی اجتماعی می‏شود. اعضای هسته‏ ها می‌توانند این نوع تسهیلات را فقط در قالب «الگوی تعالی اجتماعی رسالت» ‏صرف کنند. به ‎بیانی این مبلغ مستقیماً در زنجیره ارزش تولید کالا و خدمات (که توسط گروه توسعه کارآفرینی ثمین طراحی شده است) قابل استفاده است.
  • حامی فنیاین نوع حامیان، در عرضه دانش فنی و تخصص مورد نیاز هریک از رشته ‎های کارآفرینی اجتماعی به همکاری با کانون‎های کارآفرینی اجتماعی می‎پردازند. به‌عنوان مثال، پژوهشگاه رویان که در موضوعات اصلاح دام با گروه توسعه کارآفرینی ثمین مشارکت دارد، یک حامی فنی برای نهاد مردمی رسالت محسوب می‎شود.
  • حامی فرهنگیاین نوع حامیان، عمدتاً به ترویج گفتمان و فرهنگ الگوی تعالی اجتماعی رسالت در جامعه می‌پردازند. این افراد یا سازمان‌ها با توجه به جایگاه و اعتباری که در جامعه دارند، با پذیرش و استقبال مطلوبی از مردم مواجه می‎شوند. از جمله حمایت‎هایی که برخی از این حامیان سازمانی در این زمینه می‏کنند، تشکیل کانون‎های همیاری اجتماعی در میان کارکنان خودشان است تا بتوانند در ترویج همیاری اجتماعی و توسعه فرهنگ قرض‌الحسنه نقشی را ایفا کنند.
  • حامی بازرگانیاین دسته از حامیان در تلاش هستند تا از کسب‌وکارهای شکل گرفته توسط اعضای شبکه حمایت کنند؛ مثلاً محصولات مورد نیاز خود را از هسته ‎های کارآفرینی اجتماعی تأمین می‏کنند.

ایساکو کارت

تفاهم نامه دبیرخانه نهاد مردمی رسالت و شرکت ایساکو ویژه رانندگان محترم تاکسی شهر تهران

اسنپ

تفاهم نامه دبیرخانه نهاد مردمی رسالت با شرکت اسنپ ، جهت ارایه خدمات به رانندگان محترم اسنپ

کمیته امداد امام خمینی(ره)

تفاهم نامه دبیرخانه نهاد مردمی رسالت با کمیته امداد امام خمینی (ره) جهت ارایه خدمت به مددجویان تحت نظر
صفحه اصلیسوالات متداولارتباط با ما