4cd494b8-4fe1-48b6-bfad-f9e22cd94821

. همیاری اجتماعی

_

که همان تعاون‌ و در کنار هم بودن است. فرهنگ همیاری اجتماعی، نوشداروی حل خیلی از مسائل است. چراکه هم‌افزایی مردم موجب میشود تا توان جمع از توان تک تک افراد بیشتر گردد و وقتی این اتفاق روی دهد، هیچ مشکلی پیش روی انسانها باقی نمی‌گذارد.

. اعتماد اجتماعی

_

اعضا می‎توانند در روابط اجتماعــی و اقتصــادی ، به قول وسخن همدیگر اعتماد کرده و با خیالی راحت با هم تعامل داشته باشند.

. قرض الحسنه

_

اعضا می‎توانند براساس نظام مالی قرض الحسنه (که شرعی، آسان و ارزان بوده و درتبادلات مالی، سود مطرح نباشد)، بسیاری از نیازهای مالی خود را برطرف نموده و حتی از آن برای راه ‎اندازی کاروکسب ها بهره ببرند .

. کارآفرینی اجتماعی

_

توسعه کسب و کارهای خرد و خانگی با اولویت شهرهای کوچک و روستاها. با شکل گیری و توسعه این کسب و کارها به خصوص در روستاها وشهرهای کوچک و مصرف تولیدات آنها در شهرهای بزرگ، آبادانی و رفاه در روستاها و شهرهای کوچک رونق بیشتری می‏یابد و با این اتفاق، مردم رغبتی برای مهاجرت به شهرهای بزرگ نخواهند داشت.

. رسالت اجتماعی

_

زمانی که رفاه اجتماعی محقق شد اعضا به رسالت‌های اجتماعی خود عمل می‌کنند. لذا اعضا می‏‎توانند در همه شرایط، در کنار افرادی باشند که به‏ دلایل مختلف (نظیرحوادث و بلایای طبیعی، مسائل اقتصادی و اجتماعی و…) در شرایط نامناسبی زندگی می‏کنند و با برگزاری رویدادهای مختلفی، آنها را در حال خوب خود سهیم کنند.