درباره ما

نهاد مردمی رسالت 

باورهای دینی، دیدگاههای امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، تجربیات عملی در صحنه هایی همچون انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نشان از این دارد که توسعه اقتصادی کشور وبهبود رفاه عمومی نیز تشنه حرکت های اعتقادی وجهادی، مردم بنیان و اجتماعی، نوآورانه ودانش بنیان است.
این گزارش قصد دارد شما را با الگویی الهام گرفته از روحیات جهادی و آموزه های انقلاب اسلامی آشنا نماید. این الگو با تکیه بر همیاری اجتماعی ، قرض الحسنه وکارآفرینی اجتماعی می کوشد زندگی بهتری را برای آحاد جامعه فراهم سازد .
در این راستا با تلاش و گفتمان سازی فعالین اجتماعی دغدغه مند، هزاران جمع مردمی تحت عنوان کانون همیاری اجتماعی در مساجد، خانواده ها، محله ها، سازمانها و روستاهای سراسر کشور شکل گرفته است این کانونها توسط همین فعالین اجتماعی و تحت پوشش یک سازمان مردم نهاد ملی رهیاری شده و موجبات هم افزایی در جهت اهداف اعضای کانون را با بهره گیری از ظرفیت سنت پسندیده قرض الحسنه فراهم می کنند
توسعه کاروکسب های خرد و خانگی در شهرهای کوچک و روستاها یکی از ابعاد اصلی اقتصاد مقاومتی بوده و تقویت فرهنگ و پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی را بدنبال دارد .
در همین راستا با همکاری راهبران کانون ها و رهیاران تخصصی،استعدایابی از بین اعضا ومهارت افزایی ایشان صورت پذیرفته و سپس هسته های کار وزندگی شکل می گیرند ازآنجاکه ارتقاء کیفیت تولید ورقابت پذیری محصولات در کار و کسب های خرد و خانگی نیازمند مدیریت زنجیره ارزش شامل تعریف وطراحی محصول، تأمین مواد اولیه، تولید و بازاریابی و فروش می باشد؛ یک گروه توسعه کارآفرینی برای هررشته کاری،یک مرکز توسعه تخصصی ایجاد نموده که این مراکز مدیریت زنجیره ارزش کسب وکارها را به عهده دارد.
یکی از مهمترین دغدغه های هسته های کار و زندگی نحوه ی تامین ابزار کار و تجهیزات، مواد اولیه و از سویی دیگر بازاریابی و فروش محصولات تولید شده و حذف واسطه های غیر ضروری است.بدین منظور یک پلتفرم بازار آنلاین با نام بازار اعضاء، ویژه‌ی عرضه و تقاضای منصفانه و اعتمادساز توسط یک شرکت دانش بنیان طراحی و پیاده سازی شده و در دسترس اعضاء قرار گرفته است.
از آنجا که ارائه خدمات بانکی شرعی،آسان و ارزان یکی از خواسته های اصلی اعضای کانون های همیاری اجتماعی و هسته های کار و زندگی به شمار می رود،بدین منظور الگوی بانکداری اجتماعی و پلتفرم همیاری قرض الحسنه برای دریافت خدمات غیرحضوری در تمامی نقاط کشور توسط بانک قرض الحسنه رسالت به عنوان اولین بانک بدون شعبه کشور ابداع شده و در دسترس اعضاء قرار گرفته است.
یکی از مسائل مبتلا به عموم مردم در اخذ تسهیلات بانکی تهیه ی ضمانت و وثیقه است که این مهم نیز با طراحی و پیاده سازی سامانه اعتبارسنجی مرآت با رعایت اصول علمی و بهره گیری از سرمایه های ارزشمند اجتماعی به جای ضمانت و اسناد دارایی، توسط یکی از برترین شرکت های دانش بنیان پردازش اطلاعات مالی کشور تسهیل گردیده است.
در الگوهای نوآورانه و پیشرو کسب و کار مقوله های مهم پژوهش، مدیریت دانش، تولید علم و توسعه سرمایه انسانی جزئه مهمترین مولفه ها به شمار می روند که در این زمینه و در جهت تربیت اقتصادی و آموزش همگانی اعضاء کانون ها، یک دانشگاه سازمانی به صورت محوری نقش آفرینی می کند.
و همه این رسالتی که رسم گردید اینگونه است که می توان به جامعه ای فکر کرد که در آن مهارت جایگزین مدرک شود، مهاجرت به شهرهای بزرگ کاهش یابد، تولید در شهرهای کوچک و روستاها انجام شده و محصولات تولیدی درشهر های بزرگ مصرف ‌گردد، ثابت شود که کار پول می سازد و نه اینکه پول کار ایجاد می‌کند و فرهنگ نیکوی همیاری برای انجام رسالت های آسمانی در میان جامعه ترویج شده و کرامت انسانی حفظ شود.
و همه ی این فعالیت ها و نقش آفرینانی که از آنها یاد شد در قالب شبکه ای گسترده و ساختارمند تحت عنوان شبکه توسعه اجتماعی رسالت انسجام یافته و با استفاده از سامانه های متنوع اختصاصی به صورت یک اکوسیستم اقتصادی-اجتماعی عمل می کند.

صفحه اصلیسوالات متداولارتباط با ما